Jan Landa - trenér bojových sportů

"Trénink je cesta k sobě a cesta k druhým."

FAQ- časté otázky

Ahoj. Zde se pokusím odpovědět na nejčastější dotazy, abyste získali informace o tom, co Vás čeká na "palubě". Tak pojďme na to.

 1. Jaký jsi trenér?
  Preferuji techniku a kombinační styl boje, velký důraz kladu na fyzickou přípravu. Rád si poslechnu Váš názor, ale rozhodnu se sám. Mám rád v tréninku soustředěnost, entuziasmus, pokoru, úctu a přátelství mezi těmi, kteří se rozhodli jít po cestě bojových sportů. Jeden gym = jeden kmen. Kmen by měl držet pohromadě. Nesnesu: kecání a rušení na tréninku, násilnické sklony, nedochvilnost, poškozování dobrého jména klubu. Ale to se Vás jistě týkat nebude. Rád Vám s čímkoli pomůžu. Nemyslete si, že jste dřevo, i dřevo může obživnout :-)
 2. Nejsem moc starý - mladý?
  Trénuji zájemce od 15 let (jsou možné výjimky). Horní hranice je dána pouze zdravotním stavem. Našemu nejstaršímu bojovníkovi je 53 let a bez problému stíhá mladý kluky. (Zdravím Rendo:-)
 3. Je to bezpečné?
  Poměrně ano. Na indexu rizikovosti se bojové sporty pohybují někde v polovině druhé desítky. Tréninky vedu s důrazem na bezpečnost, sparring pouze v komplet chráničích, spárují pouze cvičenci, kteří jsou na to již technicky a morálně  připravení. Pravděpodobně se občs nevyhnete šrámům či naraženinám, jde o kontaktní sport.
 4. Co potřebuji na první trénink?
  Trenky, tričko, ručník, pití  a chuť trénovat. Výstroj si postupně dokoupíte.
 5. Nebude mě tam hned poprvé někdo bít?
  Ne. Ke sparringu se musíte nejdřív propracovat. Trvá to řádově měsíce, než začnete s lehkým kontaktem. Ze začátku budete spárovat hlavně se mnou (aby se Vám nic nestalo).
 6. Jsem holka, nevadí to?
  Ne.
 7. Co stojí výstroj?
  Rukavice 1.200 - 2.500 Kč, chrániče holení a nártů 1.200 - 1.700 Kč, chránič zubů 100 Kč, bandáže 200 Kč, suspenzor 600 Kč, chrániče kolen a loktů 400 Kč, přilba 800 - 2.400 Kč, trenky 400 - 1.200 Kč, pytlovky 600 - 1.400 Kč. Nejdřív budete potřebovat rukavice a holeně. Všechno si můžete koupit u mě.
 8. Je trénink fyzicky náročný?
  Ano. Zátěž ale bude postupná, a za několik měsíců budete překvapení, jak hodně jste s kondicí zahýbali. Pozor! Vyrábím atlety, ne kulturisty :-) Podmínkou je samozřejmě pravidelně chodit na tréninky a držet v určitých mantinelech životosprávu. Řeknu Vám, jak na to. U nás se také dost běhá.
 9. Jak vypadá trénink?
  Běh 6 - 10km, švihadlo, strečink, stínování, nácvik technik, drilování ve dvojicích, lapy, pytle, kruhový posilovací trénink, sparring, klinčování, strečink. Trénink se liší podle fáze přípravy.
 10. Další dotaz?
  Zavolejte mi na 602 938 441, nebo mailujte na
  kick76@seznam.cz
  Díky, těším se na setkání s Vámi. Honza www.muaythai-zebrak.cz

 
"V boji poznáš člověka... Tam není možné nic předstírat."